אודות בית הספר לשחיה

 
בית הספר לשחיה- "פארק המים רעות"
 

 

 
 
 שאלות ותשובות שיעזרו לכם להגיע מוכנים ללמוד בבית הספר לשחיה שלנו
 
מאיזה גיל אפשר להתחיל? 

לקבוצות הקורסים מתקבלים ילדים מגיל 6, קבלה לקבוצות מותנית בבטחון בסיסי במים, ילדים רבים משיגים בטחון זה בגיל מבוגר יותר. שיעורי שחיה פרטיים ניתן להתחיל בכל גיל. מומלץ להתחיל קורס לילדים שעולים לכיתה א' או ב'. 

איך מתקבלים? קצת על המיונים

עוברים מבדק מיון על פיו מקבלים המלצות מהצוות במקום על המשך הדרך על פי רמתו של הילד
 להרשמה למיון לחץ כאן. מוזמנים לבחור שעה פנויה וממלאים את הפרטים
יש להגיע למיונים עם בגד ים, כובע לבעלי שיער ארוך, ומשקפת למי שזקוק.
המיונים מתקיימים במים רדודים ללא אביזרי ציפה
אין להגיע למיון ללא הרשמה מוקדמת. אין להיכנס למים לפני המיונים, מי שאינו מנוי בפארק לא יוכל להישאר בבריכה בתום המיון.

המסלולים השונים

קורסי השחיה נערכים ב- 12 מפגשים בני 30-40 ד'. מספר הילדים בקבוצה תלוי ברמת הקבוצה. ילדים שעברו בהצלחה שלב מסויים יוכלו להמשיך בקורס מתקדם יותר.

 א. קורס בסיסי 

בקורס זה ילמדו הילדים שליטה טובה במים הכוללת: צלילות ארוכות ומסובכות , קפיצות למים עמוקים, ציפה טובה. תנועות שונות ומגוונות במים הם העיקר בקורס זה. עם זאת ילמדו הילדים תנועות בסיסיות של שחיית חתירה. משך כל מפגש 30 דק' , בכל קבוצה עד 6 ילדים. קבוצה תפתח רק אם ירשמו אליה 4 ילדים או יותר. לפני שאתם נרשמים לקורס זה אנא הקפידו לקרוא את הדף הבא.

ב. קורס מתקדם

מיועד לילדים שמתפקדים היטב במים עמוקים. מסוגלים לצלול זמן ממושך ובעלי קשב וריכוז ברמה טובה. בקורס זה ילמדו הילדים לשחות חתירה וגב ברמה בסיסית נשתדל שהם יוכלו להתמיד בכך למשך 25 מ'. הילדים המתקבלים לקורס זה חייבים לרכוש סנפירים בהם ישתמשו במהלך הקורס. משך כל מפגש 40 דק' , בכל קבוצה עד 9 ילדים. קבוצה תפתח רק אם נרשמו אליה 4 ילדים או יותר. אם קיבלתם הפניה לקורס זה ודאו שאתם קוראים את כל המידע על הקורס בדף הבא.

חוצפה ! ייעצו לי לעשות קורס בסיסי / מתקדם נוסף ! למה ?

צוות מחלקת השחייה רוצה רק את טובת ילדיכם. לחלק מהילדים 12 שיעורים אינם מספיקים ברמה הבסיסית או המתקדמת. ישנם מקרים בהם תקבלו המלצה לעבור את הקורס שוב , לפעמים גם כמה פעמים. בנוסף , ילדים צעירים לפעמים עוברים לאחר שנה קורס באותה רמה שעברו בשנה הקודמת. ביטחו בצוות המקצועי. ילד יכול לעבור לרמה מתקדמת יותר רק אחרי שהוא שולט ברמה הבסיסית, לכל אחד לוקח זמן שונה לרכוש את הבטחון והקורדינציה הדרושה לשלב הבא. ילד שעובר לרמה לא מתאימה לו עלול לפתח פחדים , להפריע להתקדמות הקבוצה , או פשוט לא להתקדם ואף ללכת אחורה במקרים מסוימים.

ציוד

בנים חייבים בבגד- ים (לא מכנס, או חליפה) עם שרוך, בנות חייבות בבגד ים שלם עם כתפיות שאינן מגבילות את התנועה, בעלי שיער ארוך חייבים בכובע ים, עדיף מסיליקון/ לייקרה. המשתתפים בקורס המתקדם ולאחר מכן בחוגי השחיה חייבים בסנפרים עליהם יש לרשום בברור את שמם. 

משקפת : כל משקפת שנוחה לילד תתאים , יש לודא היטב שהיא אכן יושבת בנוחות ולא נכנסים מים.

היכן נערכים הקורסים

נקודת המפגש היא תמיד בכניסה לבריכה הפנימית. יש להגיע כ- 5 ד' לפני שעת השיעור להימרח בקרם הגנה ולהיות מוכנים, בדרך כלל השיעורים יתקיימו באחד משני המסלולים המיועדים לכך בבריכה הפנימית, אך לעיתים עפ"י החלטת המדריך יתקיים השיעור או חלקו בבריכת הפעוטות או בבריכה החיצונית.

תפקיד ההורים

לתמוך ולעודד את הילדים, לכל ילד קצב משלו. כמו שלא כל הילדים זוחלים הולכים או מדברים באותו גיל. כך גם לרכוש את מיומנויות השחיה לוקח זמן שונה לכל ילד. היו סבלניים ותנו לילד את הזמן לו הוא זקוק. במהלך השיעור שבו רחוק מהבריכה ונסו להיות במקום שילדכם לא יוכל ליצור איתכם קשר עין. הדינמיקה עם המדריך/כה חשובה מאד להצלחת ילדכם בקורס. נוכחותכם יכולה לפגוע בה. דאגו להגיע בזמן ומוכנים. בקשו מילדכם לספר לכם מה הוא למד בשיעור איך הוא ביצע את המשימות שבחו אותו על דברים שהצליח ועודדו אותו על דברים אחרים.

תנו לצוות המקצועי לעשות את עבודתו וביטחו בו. אם אתם רוצים לדעת איך ילדכם מתקדם שאלו את המדריך בסיום השיעור.

איך אפשר להשתפר , מעבר לאימונים בקורס

למנויי פארק המים , ולאחרים (בבריכה זמינה) מומלץ להמשיך ולעבוד גם בימים שאין שיעור. כדאי לעבוד על תרגילים אותם למדתם בשיעורים.

אין לתרגל את השחיה למרחק ארוך. מומלץ לשחות מרחקים קצרים ברמת דיוק גבוה. ולהשאיר זמן למשחק חופשי במים שמשפר אף הוא את רמת השליטה במים.

האם אפשר להמשיך להתקדם לאחר סיום הקורס לרמת שחיה גבוהה יותר

בוגרי הקורס הבסיסי שסיימו בהצלחה את הקורס מוזמנים להירשם (בהנחה) לקורס המתקדמים. בוגרי קורס מתקדמים, מוזמנים להמשיך ולהתקדם בחוגי השחייה השנתיים של פארק המים. בפארק המים פועלות קבוצות מרמה בסיסית ביותר ( וגרי בית הספר לשחיה) עד לרמת השחיה הגבוהה ביותר בארץ. מגילאי 6 ועד בכלל.

למה לומדים חתירה? חזה סגנון קל יותר. לא? 

אז זהו שלא ! תינוק הנזרק למים מבצע תנועות אינסטינקטיביות הדומות מאד לשחיית כלב, רגליו וידיו עובדות לסירוגין. מתנועות טבעיות אלו קל מאד ללמוד את בעיטת הרגליים בחתירה ובגב. גם תנועת הידיים די פשוטה לביצוע ונלמדת במהירות ויתר קלות מתנועות החזה.

השכיבה על המים בחתירה ובגב בריאה ונכונה יותר לגוף האדם.

לאחר לימוד סגנונות החתירה והגב קל בהרבה לרכוש את סגנונות החזה והפרפר.

בכל מעצמות השחיה בעולם: אוסטרליה, ארה"ב , גרמניה, הונגריה, אנגליה, איטליה ועוד...מלמדים את החתירה / גב כסגנונות ראשונים ב- 50 השנים האחרונות.

האם יש התחשבות בגיל הילד במיונו לקבוצת קורס?

לא! בכל גיל יש לעבור על שלבי ההסתגלות למים בצורה יסודית. דילוג על שלבים אלו יפגע בשחיה בשלב מאוחר יותר. לכן המיון מתחשב אך ורק ברמת השליטה של הילד במים.

למרות זאת ילדים גדולים יותר ששובצו לקורס בסיסי ומתקדמים בו מהר יעבדו במהלך הקורס על תרגילים מורכבים יותר.

אם עברנו קורס בפארק המים או במקום אחר, נוכל להתקבל ללא מיון?

ילדים הנמצאים במסגרות השחיה של פארק המים יקבלו ממדריך הקבוצה בסמוך לסיום הקורס הפניה לגבי ההמשך, זאת תקפה ל- 3 חודשים הקרובים. לאחר מכן חייב כל ילד במבחן מיון נוסף. כל מי שעבר קורס או מסגרת אחרת של שחייה במקום אחר חייב במיון. במיון לא נלקח בחשבון העבר של הילד כי אם אך ורק רמת השליטה שלו במים. ילדים רבים שלמדו לשחות אך לא תרגלו זאת זמן ממושך עלולים לסגת ברמת השליטה שלהם במים.

למה ללמוד בפארק המים?

כי אגודת מכבי פארק המים רעות היא אגודת השחיה המובילה בארץ בגילאים הצעירים ומדורגת דרך קבע בטופ הישראלי בכל הקטגוריות! הילדים המתחילים את דרכם בכלל לא בכוון ההישגי , אז מה זה שייך ? אז זהו, זה שייך. אותם המדריכים שעובדים בקבוצות ההישגיות מדריכים גם את הילדים הצעירים בהתנסות הראשונית שלהם במים. מול אותם מדריכים עומד מודל הטכניקה המדויקת כל הזמן. לילדים ולהורים בכל רמה בסיסית יש תמיד מודל איך צריך לשחות. השחיינים הצעירים של פארק המים נחשבים לטכניים ביותר בארץ בכל קבוצות השחיה (גם באלו הלא השגיות). השחיה בפארק המים היא הרבה מעבר לקורס. כאן מתייחסים לשחיה כדרך חיים! בפארק המים עושים את זה כמו שצריך. ועם המון אהבה . ולכן כדאי לשחות בפארק המים.